Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, taksi şoförlüğü yaptı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, taksi şoförlüğü yaptı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, taksi şoförlüğü yaptı
- TRT Haber'de yayınlanan Meclis Taksi Programı'na konuk olan Fikri Işık, şoförlük yaptığı takside müşterilerle sohbet etti

KOCAELİ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TRT Haber 'de yayınlanan Meclis Taksi Programı'na konuk oldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin bilim, sanayi ve teknoloji alanındaki faaliyetlerini yoğun tempoyla sürdüren Işık'ın katıldığı televizyon programında şoförlük yaptığı bildirildi.

TRT Haber'de yayınlanan Meclis Taksi Programı'na konuk olan Işık'ın "sokağın nabzını tuttuğu" ifade edilen açıklamada, gün boyu İzmit caddelerinde taksi kullandığı aktarıldı.

Işık'ın ilk müşterini Atatürk Spor Salonu önünden aldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Işık, son müşterisini ise Kuruçeşme'ye bıraktı. Cumhuriyet Parkı, Gültepe, Yahya Kaptan'da genç-yaşlı pek çok hemşehrisini taşıyan Işık, yaptığı sohbetlerde ülke gündemine dair önemli ipuçları verdi. Fazla yolcu taşıdığı için benzini biten Işık, istasyonda yakıt ikmali de yaptı. Vatandaşlarla renkli sohbetler yapan Işık'ı müşterilerinden bazıları tanımadı. Bakan olduğunu öğrenenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, ilk görüşte tanıyanlarsa siyaset konuşmayı tercih etti. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık'ın konuk olduğu Meclis Taksi Programı, bugün  23.00'te TRT Haber ekranlarında yayınlanacak."