Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
KOCAELİ (AA) - Karamürsel İlçe Müftülüğü'nce Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" programı düzenlendi.Karamürsel...

KOCAELİ (AA) - Karamürsel İlçe Müftülüğü'nce Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" programı düzenlendi.

Karamürsel Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Karamürsel Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Özarslan, İlçe Emniyet Müdürü Coşar Özler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Müftü Doğan, camilerin dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin bütün Müslümanları etrafında toplayan, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan, kutsal mekanlar olduğunu söyledi.

Camilerin kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan Doğan, kadın -erkek, genç -yaşlı, zengin-fakir herkesin camilerde Allah'a ibadet ederek huzur bulduklarını anlattı.

Doğan, camilerin aynı zamanda eğitim ve öğretimin yapıldığı birer ilim ve irfan yuvaları olduğunu dile getirerek, "Okunan hutbeler, yapılan vaaz-ü nasihatler ile her yaştan insana dini bilgiler öğretilir, kalplere Allah, peygamber, vatan ve millet sevgisi yerleştirilir. Kısacası camilerimiz önce ibadethane, sonra eğitim, kültür ve sosyal faaliyet merkezleri, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan kutsal mekanlar ve toplumsal hayatımızın en temel müesseseleridir" diye konuştu.

Programın sonunda yaklaşık bir yıldır hatimle sabah namazı kıldıran imam Mehmet Çetin'e başarı belgesi verildi.