CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:
- "(Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni kurması) CHP Türkiye'nin birleştirici gücüdür, ekseni, rotası sosyal demokrasinin evrensel değerleridir. Biz bu rotada Türkiye'yi bütünleştirmeye, birleştirmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Hiç kimsenin gücü ve siyasi girişimi CHP'nin bütünlüğünü bozamaz"

KOCAELİ (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP'den istifa eden  Ankara Bağımsız Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni kurmasına ilişkin, "CHP'nin bütünlüğünü, hiçbir siyasi girişim bozamaz. CHP Türkiye 'nin birleştirici gücüdür, ekseni, rotası sosyal demokrasinin evrensel değerleridir. Biz bu rotada Türkiye'yi bütünleştirmeye, birleştirmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Hiç kimsenin gücü ve siyasi girişimi CHP'nin bütünlüğünü bozamaz" dedi.

Partisinin Kocaeli İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilere gündemi değerlendiren Tanrıkulu, halkın önümüzdeki seçimlerde tek umudunun CHP olduğunu öne sürdü.

- "Hiç kimsenin gücü ve siyasi girişimi CHP'nin bütünlüğünü bozamaz"

Bir gazetecinin, CHP'den istifa eden Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni kurmasına ilişkin sorusunu yanıtlayan Tanrıkulu, bugüne kadar hiçbir parti hakkında kamuoyu önünde polemik yapmadığını söyledi.

Örgüt geleneğini ve örgüt hukukunu iyi bildiğini belirten Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"Milletvekillerimiz de diğer çalışanlarımız da üyelerimizle kamuoyunda tartışmam. Bunun yetkili kurulları vardır, kongreler vardır, grup toplantıları vardır. Görüşlerimi buralarda ifade ederim. Bunun dışında herhangi bir şeyi bu ortamlarda ifade etmem ancak şunu ifade edebilim ki CHP'nin bütünlüğünü, hiçbir siyasi girişimin bozamaz.

CHP Türkiye'nin birleştirici gücüdür, ekseni, rotası sosyal demokrasinin evrensel değerleridir. Biz bu rotada Türkiye'yi bütünleştirmeye, birleştirmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Hiç kimsenin gücü ve siyasi girişimi CHP'nin bütünlüğünü bozamaz. Halkımızın bana göre bu seçimlerde umudu CHP'dir."