Darıca Huzurevi yeniden yapılacak

Darıca Huzurevi yeniden yapılacak
Darıca Huzurevi yeniden yapılacak
KOCAELİ (AA) - Yıkım kararı alınan Darıca Huzurevinin yeniden yapılması için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve...

KOCAELİ (AA) - Yıkım kararı alınan Darıca Huzurevinin yeniden yapılması için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YASDER) Başkanı Kudret Sekban ve yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Ömer Karaman'ı ziyaret etti.

Karaman, yıkım kararı alınan Darıca Huzurevi sakinlerinin daha fazla mağdur edilmemesi için yer arayışlarının devan ettiğini, yıkım kararı alınan mevcut huzurevinin olduğu yere veya ilçe sınırları içindeki kamu arazisine, hayırseverlerinde desteği ile yeni bir huzurevi yapılacağını söyledi.

Sekban, Karaman'a derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi, huzurevindeki yaşlıların mağduriyetlerinin giderilmesi için geçici olarak barınabilecekleri bir yerin bulunması gerektiğini ifade etti.

Sekban, derneğin yönetim kurulu üyeleri Vural Acartekin, Aytül Kanburoğlu, Serap Göncü, Ayşin Nargül ve Türkan Berk ile birlikte daha sonra Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Tabak'ı ziyaret etti.

 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  yönetim

  ,

  Türkan