Darıca'da kütüphane açılışı

Darıca'da kütüphane açılışı
Darıca'da kütüphane açılışı
KOCAELİ (AA) - Darıca Süreyya Yalçın Ortaokulu'na, hayırseverler tarafından yaptırılan kütüphane, etkinlik salonu ve mescit törenle açıldı.Kaymakam...

KOCAELİ (AA) - Darıca Süreyya Yalçın Ortaokulu'na, hayırseverler tarafından yaptırılan kütüphane, etkinlik salonu ve mescit törenle açıldı.

Kaymakam Ömer Karaman, törende yaptığı konuşmada, Süreyya Yalçın Ortaokulu'nda başarı oranının çok yüksek olduğunu belirtti.

 "Bu okulda öğrenim gören çocukların çok şanslı olduğuna inanıyorum, bu okulda adeta özel bir okul havası var" diyen Karaman, bir çok velinin çocuklarını Süreyya Yalçın Ortaokulu'na kaydettirmek arzusunda olduğunu vurguladı.

Karaman, "Kütüphane ve çok amaçlı konferans salonunun da hizmete açılmasıyla bu okula olan ilgi daha da arttı. Bu mahallede her öğrencinin en az 10 kitap okuması hedefleniyor" dedi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise  eğitim alanında yapılan çalışmaları desteklediklerini kaydederek, emek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından hayırseverlere teşekkür plaketi verildi.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, AK  Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Sertan Tunçel ve vatandaşlar katıldı.