Dilovası'nda Madde Bağımlılığıyla Mücadele Projesi

Dilovası'nda Madde Bağımlılığıyla Mücadele Projesi
Dilovası'nda Madde Bağımlılığıyla Mücadele Projesi
KOCAELİ (AA) - Dilovası Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Madde Bağımlılığıyla Mücadele Projesi kapsamında, gençler ve ailelere yönelik çeşitli...

KOCAELİ (AA) - Dilovası Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Madde Bağımlılığıyla Mücadele Projesi kapsamında, gençler ve ailelere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 Dilovası Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaydu ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Ali Toltar'ı ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdi.

Kaydu, burada yaptığı konuşmada, Dilovası'nda insanların uyuşturucu konusunda yeterince bilinçli olmadığını belirterek, bunun uyuşturucu kullanımının artmasına neden olduğunu savundu.

"Bu konudaki eğitimi sağlayacak, sosyal etkinliği artıracak ve gençlere meslek edindirecek bir proje uygulayacağız" diyen Kaydu, şöyle konuştu:

"Bu projenin hayata geçmesi için öncelikle yerel yönetimin ve ailelerin ciddi anlamda desteğinin olması gerekiyor. Önümüzde gerçekleştireceğimiz bir toplantı programı var. Yapılacak olan programda gençler, sanayiciler, yerel ve idari yönetimle birlikte Dilovası'nın genel sorunları olan işsizlik ve eğitim durumuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunacağız."

Toltar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

"Dilovası'nda, gençliğe yönelik kalıcı olacak ve huzur verecek her projeye, canla başla destek olacağımızı bilmenizi isterim. En büyük istek ve arzum, Dilovası'nda, genciyle, yaşlısıyla hep birlikte elimizi taşın altına koyup Dilovası'nı sosyal, kültürel ve eğitim alanında üst seviyelere taşımaktır. Dilovası'nın geleceğini inşa edecek olan her gencimizin, yanındayım."