Dünya Kadın Hakları Günü

Dünya Kadın Hakları Günü
Dünya Kadın Hakları Günü
- GTO Başkanı Çiler: - "Kadınlar yüklenilen geleneksel rollerle engellenmemeli, aksine aile içinde ve çalışma hayatında hak ettikleri değerlere ulaşmaları için destek verilmelidir"

KOCAELİ (AA) - Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler,  Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çiler, mesajında, 1934 yılında Türk kadınına verilen seçme ve seçilme hakkıyla Türkiye 'nin kadın hakları konusunda dünyanın öncü ülkelerinden biri olarak yerini aldığını belirtti.  

Kadınların eğitimden sağlığa, siyasetten sosyal sorumluluğa kadar bir çok alanda başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayan Çiler, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk , kadın erkek eşitliğine büyük önem vermiş ve kadınlara verilen değer ile toplumların güçlenme sürecindeki rolünü her zaman vurgulamıştır" ifadesini kullandı.

Çiler, "Kadınlar yüklenilen geleneksel rollerle engellenmemeli, aksine aile içinde ve  çalışma hayatında hak ettikleri değerlere ulaşmaları için destek verilmelidir. Kadınlarımızın toplumsal süreçlere katılımına yönelik güçlendirici faaliyetlerin artırılması bu anlamda çok önemlidir" değerlendirmesinde bulundu.