Evlilik Okulu'ndan 226 çift "mezun oldu"

Evlilik Okulu'ndan 226 çift "mezun oldu"
Evlilik Okulu'ndan 226 çift "mezun oldu"
- İzmit Belediyesinin kurduğu okulda, aile içi iletişim ve eş uyumunu öğrenen 226 çifte sertifikaları verildi

KOCAELİ (AA) - İzmit'te, aile içi iletişim ve eş uyumu gibi konuların anlatıldığı "Evlilik Okulu"na gelen 226 çift, sertifikalarını aldı.

 İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, nikah günü alan çiftlere, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde ücretsiz eğitimler verildiğini söyledi.

 Çiftlere, uzman psikolog tarafından cumartesi günleri 3 saat boyunca evlilikte iletişim, aile ve sağlık ile aile hukuku konularında bilgi aktarıldığını dile getiren Doğan, şubattan itibaren 226 çiftin sertifikalarını aldığını belirtti.

Uyguladıkları evlilik öncesi eğitim programının önemine işaret eden Doğan, şöyle konuştu:

"Evlilik öncesi süreçte çiftlere, birbirlerini iyi tanıma, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilme, etkili iletişim kurma ve olası sorunlarla baş etme yöntemleri konusunda yardımcı olunarak, evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı veriliyor. 'Sağlıklı bir toplumun yapı taşı, mutlu bireyler ve mutlu evliliklerdir. Mutlu evliliklerden ise mutlu ve hayat beklentisi yüksek çocuklar çıkar' düşüncesiyle hayata geçirilen Evlilik Okulu, evlilik öncesi dönemde çiftlere rehberlik ederek, evlilik hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor."

Doğan, evliliklerin daha sağlam zeminde kurulmasının, boşanmaların önüne geçilmesine katkı sağladığını da kaydetti.