Gebzespor, engelli çocuklardan oluşan karma takım kurdu

Gebzespor, engelli çocuklardan oluşan karma takım kurdu
Gebzespor, engelli çocuklardan oluşan karma takım kurdu
- BAL takımlarından Gebzespor, özel ve altyapıdaki sporculardan oluşan 8 karma takım kurarak engelli çocukları topluma kazandırmayı hedefliyor

KOCAELİ (AA) - Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Grup takımlarından Gebzespor, özel ve altyapıdaki sporculardan oluşan 8 karma takım kurarak engelli çocukları topluma kazandırmayı hedefliyor.

Gebzespor Başkanvekili Serap Çakır başkanlığında altyapıdan 40, özel çocuklardan 40 çocuğun katılımıyla oluşturulan 8 karma takım, yarın Metin Oktay Stadı'nda gerçekleşecek 1. Karma Futbol Turnuvası'na katılacak.

Beş engelli ve beş de Gebzesporlu sporcudan oluşacak takımların yer aldığı turnuva, 2015 yılı boyunca da devam edecek. Yıl içinde bir araya gelecek takımlar, Gebzespor'un antrenörleri tarafından çalıştırılarak turnuvalara katılacak.

Engellilerin spor yoluyla topluma kazandırılması yönünde çalışan Gebzespor'un bünyesinde 7 ayrı spor dalında yaklaşık 50 engelli çocuk, spor yapma imkanı da bulacak.

- "Engelli sporcuların, uluslararası şampiyonalarda başarılı olmalarını istiyoruz"

Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gebze Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim alan çocuklarla başlayacak proje kapsamında kurumlar arası işbirliği de yapacaklarını belirterek, bölgedeki okullarda kaynaştırma eğitimi almakta olan engelli çocuklarda yetenek taraması uygulanacağını söyledi.

Yetenekli olduğu tespit edilen çocukların ekipteki antrenörlerce sportif eğitime alınacağını ifade eden Çakır, "Projenin gerçekleşmesiyle Gebze ve civarındaki ilçelerimizdeki özel çocuklarımızın bir taraftan spor yoluyla toplumla kaynaşması sağlanırken, diğer taraftan da Türkiye , Avrupa , dünya ve hatta Paralimpik Olimpiyatları'nda başarılı olmalarını sağlamak istiyoruz. Çocukların fırsat verildiğinde ne tür başarılar elde edebileceklerini tüm topluma kabul ettirmeyi amaçlamaktayız" şeklinde konuştu.