Gençlik Merkezleri Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası

Gençlik Merkezleri Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası
Gençlik Merkezleri Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası
- Kocaeli'nde devam eden şampiyonanın ilk gününde Sivas Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi "düzenlemesiz" kategorisinde birinci oldu

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'de devam eden 19-24 yaş grubu Gençlik Merkezleri Halk Oyunları  Türkiye Şampiyonası'nda "düzenlemesiz" kategorisinde Sivas Gençlik Merkezi ekibi birinci oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Türkiye Halk Oyunları Federasyonunca (THOF) Atatürk Spor Salonu'nda bugün başlayan finallerde "düzenlemesiz" kategorisinde Bolu, Çankırı, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul , Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Muğla, Muş, Siirt, Sivas ve Trabzon'dan katılan halk oyunları ekipleri, şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti.

Çekişmeli geçen yarışmada Sivas Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi birinci, Gaziantep ekibi ikinci, Muş Gençlik Merkezi de üçüncü oldu.

Dereceye giren ekiplere ödüllerini Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Muzaffer Çintemur ile federasyon yöneticileri verdi.

Şampiyonanın son günü olan yarın ise "düzenlemeli" kategorisinde Adıyaman, Amasya, Artvin, Gaziantep, Giresun, Kırşehir, Kütahya ve Sivas'tan halk oyunları ekipleri mücadele edecek.