Hayvanat bahçesindeki kaplanın teyze ve yeğenini yaralaması

Hayvanat bahçesindeki kaplanın teyze ve yeğenini yaralaması
Hayvanat bahçesindeki kaplanın teyze ve yeğenini yaralaması
- Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar: -"Çocuğun kafa ve göğüs bölgesinde tırnak izlerine bağlı derin kesiler var. O yaraların iyileşmesi için belli bir süre hastanede tutucağız"

KOCAELİ (AA) - Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda fotoğraf çektirmek için kafese fazla yaklaştığı sırada Sibirya kaplanının saldırısına uğrayan çocuğun hastanedeki tedavisi sürüyor.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Hikmet Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırının ardından hastaneye kaldırılan 6 yaşındaki Zeynep Kırcalı'nın dün kontrol amaçlı yoğun bakımda tutulduğunu söyledi.

Çocuğun, bugün yoğun bakım servisinden çıkarıldığını belirten Yaşar, şöyle devam etti:

"Serviste hem çocuk cerrahımız hem plastik cerrahımız gereken müdahalelerde bulunuyor. Çocuğun kafa ve göğüs bölgesinde tırnak izlerine bağlı derin kesiler var. O yaraların iyileşmesi için belli bir süre hastanede tutucağız. Bunların pansumanları yapıldı, dikişleri atıldı. Şimdi çocuk serviste, herhangi bir hayati tehlikesi yok, sadece takipleri yapılacak. Dikişler derin olduğu için belki ufak izler kalabilir mi, zaman gösterecek."

Yaşar, çocuğa psikiyatrist ve psikologların gereken desteği verdiğini vurgulayarak "Anlık bir şey olduğu için şu anda çok büyük bir travmatize bir durum yok. Uzun süreli bir boğuşma olsa daha fazla etkilenebilirdi. Genel olarak sağlık durumu iyi." dedi.

Saldırı sırasında elinden yaralanan teyze Meryem Dereli'nin ise tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Dün hayvanat bahçesini gezen Meryem Dereli (26), yeğeni Zeynep Kırcalı'nın (6) Sibirya kaplanıyla fotoğrafını çekmek istemiş, bu sırada bariyeri geçerek demir parmaklıklı kafesin önüne gelen çocuk yanına yaklaşan kaplanın pençe darbesiyle yaralanmıştı. Durumu fark ederek yeğenini kurtarmak için müdahale eden Dereli'ye de kaplan saldırmıştı.