İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu
İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu
KOCAELİ (AA) - İnsan Hakları Savunucular Derneği (İHSD) Genel Başkanı Ali Akbaş, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonunu desteklediklerini...

KOCAELİ (AA) - İnsan Hakları Savunucular Derneği (İHSD) Genel Başkanı Ali Akbaş, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonunu desteklediklerini bildirdi.

Akbaş, yazılı açıklamasında, bu girişimin sorumlularının yargı önüne çıkması gerektiğini vurguladı.

Darbecilerin hesap vermesini, vatana, halka ihanet etmenin cezasını çekmelerini isteyen akbaş, şunları kaydetti:

"Bu, AK  Parti hükumetine karşı değil, Anadolu topraklarında yaşayan Müslüman halka karşı yapılan bir darbedir. Bunların derdi ne hırsızlık ne de yolsuzluk. Bu sahtekarlar, dürüst rollerinde siyonizme ve malum dış mihraklara boyun eğmeyen iktidarı, birbirinden alakasız olayları birleştirip, aynı güne toplayıp, dürüst rollerinde darbe yapmaya kalktılar."

Akbaş, söz konusu kişi veya grupların emellerine ulaşamadığını belirterek, "Bunların sahtekarca özgür medya sözlerine kimse inanmasın. 'Özgür medya susturulamaz' derken bilin ki 'siyonist uşağı medya susturulamaz' demek istiyorlar. Bu konuda İHSD olarak vatan haini, dış güçlerinin piyonlarını hesaba çekecek yargının sonuna kadar destekçisi olacağız" ifadelerini kullandı.