Kağıtspor, uyuşturucuyla mücadele edecek

Kağıtspor, uyuşturucuyla mücadele edecek
Kağıtspor, uyuşturucuyla mücadele edecek
- Amatör spor branşlarında olimpiyat, dünya ve Avrupa derecelerine sahip Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, uyuşturucuyla mücadele amacıyla DUMESF ile iş birliği yapacak

KOCAELİ (AA) - Amatör spor branşlarında olimpiyat, dünya ve Avrupa derecelerine sahip Kağıtspor, uyuşturucuyla mücadele için Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) ile birliği yapacak.

Kağıtspor, DUMESF ile uyuşturucuyla mücadelede geniş kapsamlı eğitim çalışması gerçekleştirecek. Sporcu, antrenör ve velilerin eğitim seminerleri, DUMESF Başkanı Muzaffer Ilıcak ve ekibince verilecek. 

Ilıcak, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, uyuşturucuyla mücadelede en etkin yolun spor olduğunu söyledi.

Federasyon olarak başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine uyuşturucunun insan vücuduna verdiği zararı anlatmayı amaçladıklarını ifade eden Ilıcak, bu kapsamda Kağıtspor'la iş birliği için çalışacaklarını anlattı.

Ilıcak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin spora verdiği önemi takip ettiğini belirterek, "Kağıtspor da Türk sporuna önemli katkı sunan, başarılı bir kulüp. Burada yapacağımız çalışmayla uyuşturucuyla mücadele konusunda büyük bir hamle başlatmış olacağız" diye konuştu.