Karamürsel'de ağaç budama kursu

Karamürsel'de ağaç budama kursu
Karamürsel'de ağaç budama kursu
KOCAELİ (AA) - Karamürsel ilçesinde çiftçilere yönelik ağaç budama kursu açıldı. Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen açılış...

KOCAELİ (AA) - Karamürsel ilçesinde çiftçilere yönelik ağaç budama kursu açıldı.

  Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen açılış programında konuşan Kaymakam Ahmet Narinoğlu, kursun çitçilerden gelen talep üzerine açıldığını belirtti.

Kaymakam Narinoğlu, Karamürsel Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen kursa, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

"Kursiyerler arasında 3 bayanın da olması ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Bölgenin geçim kaynağının büyük bir kısmını teşkil eden zeytin ve meyve yetiştiriciliğinde budama çok önemli. Doğru zamanda ve bilinçli olarak yapılan budama, meyve üretimini ve ağacın ömrünü arttırıyor. Kış mevsiminin başlamasıyla çiftçi eğitimlerine hız verdik. Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda, tarımla ilgili değişik konularda da kurslar açacağız."

Daha sonra ziraat mühendisi Muharrem Çınar ve Mustafa Kürşat Tanrıkulu, kursiyerlere ağaç budama konusunda bilgi verdi.

Açılış programına, Karamürsel Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yazıcı, Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci ve  İlçe Tarım Müdürü Şakir Nogan da katıldı.