Karamürsel'de okul öncesi konferansı

Karamürsel'de okul öncesi konferansı
Karamürsel'de okul öncesi konferansı
KOCAELİ (AA) - Karamürsel ilçesinde, "Okul Öncesi Dönemi Çocuklarda, Anne-Baba Tutumları ve İletişim Problemleri" konulu konferans düzenlendi.Necdet...

KOCAELİ (AA) - Karamürsel ilçesinde, "Okul Öncesi Dönemi Çocuklarda, Anne-Baba Tutumları ve İletişim Problemleri" konulu konferans düzenlendi.

Necdet Calp İlkokulu'nda gerçekleştirilen konferansta konuşan psikolog Mahmut Çalık, okul öncesi dönemin önemine değindi.

"Okul öncesi dönemde çocuklarımızın eğitim hedeflerini saptarken, çocuğu tek başına düşünmek mümkün değildir, çocuk ailesiyle bir bütündür" diyen Çalık, şunları söyledi:

"Eğitimci olarak başarılı bir okul öncesi eğitimini amaçlıyorsak içine anne babayı da alan, aile eğitimini kapsayan, önem veren hedefler oluşturmak zorundayız. Anne ve baba arasındaki geçimsizlik, kavga ve ayrılıklar küçük yaştaki çocuklarda altını ıslatma, parmak emme, tırnak yeme ve öz güven eksikliğine sebebiyet verirken, ileri yaşlarda ise istenmeyen aykırı gruplara katılmalarına neden oluyor."

Uçan Balon Anaokulu Müdürü Figan Özyürek ise eğitimin anne karnında başladığını ve aileyle devam ettiğini vurgulayarak, "Sağlıklı anne, baba tutumları önemli. Bizler de okul öncesi eğitimle bu yola devam ediyoruz. Okul öncesi eğitimin ve çocuk yetiştirmenin önemini artık herkes biliyor. İstedik ki Karamürsel halkını, anne ve babalarımızı bilinçlendirelim, bu konuda öncülük edelim, bu tür seminerlerin sayısı artsın" ifadesini kullandı.

Konferansa, Necdet Calp İlkokulu Aile Birliği Başkanı Nehir Karacan ve veliler katıldı.