KASKF ile Acıbadem Kocaeli Hastanesi arasında iş birliği

KASKF ile Acıbadem Kocaeli Hastanesi arasında iş birliği
KASKF ile Acıbadem Kocaeli Hastanesi arasında iş birliği
- KASKF, amatör liglerde mücadele eden yaklaşık bin 300 sporcunun sakatlıklarda sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi için Acıbadem Kocaeli Hastanesi ile anlaştı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) ile Acıbadem Kocaeli Hastanesi, 1. Amatör Küme ve Amatör Süper Lig 'de mücadele eden yaklaşık bin 300 amatör sporcunun sakatlık durumunda sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi için anlaştı.

KASKF Başkanı Murat Aydın , AA muhabirine yaptığı açıklamada, amatör sporcuların sağlık sorunlarının giderilmesi konusunda ilk adımı yıllar önce attıklarını belirterek, bu kapsamda sahalarda sağlık memurlarına dağıttıkları söyledi.

2014-2015 sezonu için Acıbadem Kocaeli Hastanesi ile protokol imzaladıklarını ifade eden Aydın, amaçlarının 1. Amatör Küme ve Amatör Süper Lig'de mücadele veren kulüplere hizmet olduğunu kaydetti.

Aydın, 53 kulübün gerekli formları doldurup başvurduğunu dile getirerek, "Şu ana kadar 14 ameliyat yapıldı. Bunların hiçbirinde sporcularımız para ödemedi. Bin 300 sporcu faydalanma imkanı bulacak. Bu desteklerinden dolayı emeği geçen tüm Özel Acıbadem İzmit Hastanesi yöneticilerine ve personeline teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.