Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin vefatı

Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin vefatı
Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin vefatı
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi Fatma Özdağ'ın cenazesi, cemevindeki namazın ardından Tunceli'ye gönderildi

KOCAELİ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu 'nun kayınvalidesi Fatma Özdağ'ın cenazesi, Kocaeli'nin Derince ilçesindeki cemevinde kılınan namazın ardından Tunceli'ye gönderildi.

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Özdağ'ın cenazesi, Esentepe Mahallesi'ndeki İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi'ne getirildi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi, ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu ve yakınları, burada taziyeleri kabul etti.  

Cemevinde öğle namazına müteakip namazın ardından  İstanbul Ataşehir Belediyesinin cenaze nakil aracına konulan Özdağ'ın cenazesi, Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Ayranlı köyüne gönderildi. 

Cenaze törenine CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, çok sayıda partili ve aile yakınları katıldı. 

Özdağ'ın cenazesi, cemevinde yarın düzenlenecek törenle eşi Ali Hıdır Özdağ'ın mezarının yanına defnedilecek.

Fatma Özdağ, kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle bir aydır tedavi gördüğü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetmişti. 88 yaşında vefat eden Özdağ, 6 çocuk annesiydi.