Kızılay Haftası

- GTO Başkanı Çiler: - "Türk Kızılayı milletimizin dayanışma, birlik ve hoşgörü duygusunun kurumsallaşmış halidir"

KOCAELİ (AA) ? Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, Türk Kızılayı'nın milletin dayanışma, birlik ve hoşgörü duygusunun kurumsallaşmış hali olduğunu bildirdi. 

Çiler, yaptığı yazılı açıklamada, kızılayın insan ayrımı yapmadan, birlik ve evrensellik çerçevesinde çalışan uluslararası yardım kuruluşu olduğunu belirtti.

Her yıl 29 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası'nın Türk Kızılayı'na destek sağlamak açısından büyük önem teşkil ettiğini anlatan Çiler, şunları kaydetti:

 "Türk Kızılayı milletimizin dayanışma, birlik ve hoşgörü duygusunun kurumsallaşmış halidir. Kurumun hayırsever vatandaşlar sayesinde yardımları her geçen gün artmaktadır. Türk Kızılayı, milletimizin yardımseverliğini bütün dünyaya göstermektedir. Değerlerimizi yaşatmak ve yardımlaşma gücümüzü yeni nesillere de aktarmak adına, Kızılay Haftası'na dikkat çekmek oldukça önemlidir. Bu duygu ve düşünceler ile topluma yarar sağlanması adına faaliyetlerini sürdüren herkese çalışmalarında başarılar diliyorum."