Kocaeli C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nda yangın

Kocaeli C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nda yangın
Kocaeli C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nda yangın
- Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Küçük: - "Talepleri, yemeklerin iyileştirilmesi, bir personelden de sıkıntıları var. Biz onlarla ilgili gerekli yasal işlemi yapacağız"

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, "Talepleri, yemeklerin iyileştirilmesi, bir personelden de bir sıkıntıları var. Biz onlarla ilgili gerekli yasal işlemi yapacağız" dedi.

Kocaeli C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nda çıkan yangının itfaiye ekiplerince söndürülmesinin ardından cezaevi önünde gazetecilere açıklama yapan Küçük, durumun isyan olmadığını söyledi.

Yaklaşık 15 kişinin bazı taleplerde bulunmak suretiyle cezaevi çatısına çıktığını bildiren Küçük, "Biz geldik, talepleri dinledik. Makul talepleri de var. Farklı talepleri de var. Biz mevzuat çerçevesinde talepleri yerine getireceğimizin sözünü verdik. Herhangi bir problem olmadan kendileri aşağıya indiler" ifadesini kullandı.

Küçük, mahkumların şu anda koğuşlarında olduğunu, herhangi bir sıkıntının bulunmadığını vurgulayarak,  cezaevinde yakınları olan vatandaşların endişe etmesine gerek olmadığının altını çizdi.

Çıkan olaylarda herhangi bir yaralı olmadığını fakat çatıda bir tahribat oluştuğunu söyleyen Küçük, "Kiremitleri atmışlar. Ufak bir yangın çıkarmışlar. Çok büyük çaplı değil. Talepleri, yemeklerin iyileştirilmesi, bir personelden de bir sıkıntıları var. Biz onlarla ilgili gerekli yasal işlemi yapacağız" diye konuştu.

Kocaeli'nde yaklaşık 4 bin mahkum olduğunu ifade eden Küçük, şunları kaydetti: 

" Kamuoyu takdir eder ki 4 bin mahkumun içinde sıkıntısı olan oluyor. Onların sıkıntılarıyla bizzat biz, cezaevi savcılarımız, müdürlerimiz bire bir ilgileniyorlar. Buradaki cezaevimiz normalde kapatıldı. Bakanlığımızla da görüşüyoruz. Düzce Cezaevi açıldığı anda, mahkumlarımızı oraya göndereceğiz. Onun planlamasını yapıyoruz. Henüz bitmediği için bu işlemi gerçekleştiremedik."

Küçük, konuşmanın ardından cezaevi önünde toplanan mahkum ve hükümlü yakınlarının ailelerine bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  mahkum

  ,

  cezaevi

  ,

  açıklama

  ,

  Kamuoyu