Kocaeli, eskrimde iddiasını sürdürüyor

Kocaeli, eskrimde iddiasını sürdürüyor
Kocaeli, eskrimde iddiasını sürdürüyor
- Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Çintimar: - "Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası'na 22 ülkeden 174 sporcu katılacak, organizasyon Avrupa Şampiyonası niteliğinde"

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, kentte 13-14 Aralık'ta düzenlenecek Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası'nın Avrupa Şampiyonası niteliğinde olduğunu belirterek, organizasyona 22 ülkeden 174 sporcunun katılacağını söyledi.

Çintimar, İzmit'teki restoranda düzenlenen basın toplantısında turnuvaya yoğun katılım beklediklerini anlattı.

Birçok Avrupa Şampiyonası'na bile bu kadar çok ülkeden sporcu katılmadığını ifade eden Çintimar, eskrimde önemli çalışmalar yapılmasının turnuvanın kentte düzenlenmesinde rol oynadığını kaydetti.

Çintimar, altyapılarındaki sporcu sayısının arttığına dikkati çekerek, "Büyükler Epe ve Flöre Satellite Turnuvası'na 22 ülkeden 174 sporcu katılacak, organizasyon Avrupa Şampiyonası niteliğinde. Kocaeli'nde tam donanımlı eskrim salonu var. Bakanlığımızın  Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Projesi kapsamında eskrim branşı Kocaeli'nde faaliyete girmiştir. Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılacak eskrim sporcuları, Türkiye'de Mersin ve Kocaeli'nde antrene edilmektedir. Bu organizasyona birçok ülkeden sporcu katılacak. Bunlar kente hava katacaktır. Bunun birçok olumlu etkisi olacak" diye konuştu.

Milli Eskrimci Aslıhan Kayabaş da turnuvada Türkiye'yi temsil edeceği için mutlu olduğunu anlatarak, iyi müsabakalar yapıp, birinci olmayı hedeflediğini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  Avrupa

  ,

  Hava

  ,

  katılım

  ,

  Aralık