Kocaeli'de ücretsiz ilk yardım çantası dağıtılacak

Kocaeli'de ücretsiz ilk yardım çantası dağıtılacak
Kocaeli'de ücretsiz ilk yardım çantası dağıtılacak
KOCAELİ (AA) -  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 16. yıl dönümünde vatandaşlara depremle ilgili kitapçık...

KOCAELİ (AA) -  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 16. yıl dönümünde vatandaşlara depremle ilgili kitapçık ve ücretsiz ilk yardım çantası dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılana yazılı açıklamada, Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından   vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirmek amacıyla Yürüyüş Yolu'nda stant açılacağını bildirdi.

Açılacak olan stantlarda vatandaşlara depremle ilgili kitapçık ve ücretsiz ilk yardım çantası dağıtılacağı anlatılan açıklamada, "Deprem konusunda halkı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla kurulacak stant 14-15-16 Ağustos tarihlerinde 10.00-18.00 saatlerinde açık olacak. İzmit Yürüyüş Yolu'na kurulacak stantta, vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayını olan Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgiler kitabı ve ilk yardım çantası dağıtılacak" ifadesi kullanıldı.