Kocaeli'nde altyapı çalışması

Kocaeli'nde altyapı çalışması
Kocaeli'nde altyapı çalışması
KOCAELİ (AA) - Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü tarafından İzmit, Derince ve Körfez ilçelerinde toplam 43,5 kilometre...

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü tarafından İzmit, Derince ve Körfez ilçelerinde toplam 43,5 kilometre uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yapımına başlandı.

İSU'dan yapılan yazılı açıklamada, kentte 8 bin 310 kilometre içme suyu, 4 bin 993 kilometre kanalizasyon ve 327 kilometre yağmursuyu hattı işletildiği belirtilerek, her yıl artan nüfus ve buna bağlı olarak oluşan yerleşim alanlarının mevcut altyapısının yetersiz kaldığı kaydedildi.

Toplam maliyeti 7.3 milyon lira  olan çalışmaların 1 yıl süreceği vurgulanan açıklamada, " Proje kapsamında İzmit'e bağlı Sanayi , Topçular, Bekirdere ve Yenimahalle, Derince'ye bağlı Fatih Sultan, Dumlupınar, Sırrıpaşa, Deniz ve Yavuz Sultan ile Körfez'e bağlı Atalar, Yeniyalı ve Hereke Hacı Akif mahallelerinde altyapı yenileme çalışmaları yapılacak" ifadelerine yer verildi.

 


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Proje

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  nüfus