Kocaeli'nde yaklaşık 550 bin kişi deniz ulaşımından faydalandı

Kocaeli'nde yaklaşık 550 bin kişi deniz ulaşımından faydalandı
Kocaeli'nde yaklaşık 550 bin kişi deniz ulaşımından faydalandı
KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nde son 10 ayda 549 bin 594 kişinin deniz ulaşımını kullandığı bildirildi.Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Şube Müdürlüğü...

KOCAELİ (AA) ? Kocaeli'nde son 10 ayda 549 bin 594 kişinin deniz ulaşımını kullandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2014 yılının ilk 10 ayında 549 bin 594 kişinin taşındığını belirtildi.

Deniz ulaşımında 5 hatta kış tarifesinde 100 sefer, yaz tarifesinde ise toplamda 120 sefer yapıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İzmit-Gölcük-Değirmendere-Halıdere-Ulaşlı-Ereğli-Karamürsel-Hereke-Yarımca-Tütünçiftlik-Derince olmak üzere toplam 11 iskeleye sefer yapılmakta olup, yaz aylarında ada seferleri için Darıca iskelesine de sefer yapılmasıyla birlikte 12 yerleşim birimine ulaşmaktadır. Kara taşımacılığına göre hızlı olmasıyla da dikkat çeken Deniz Ulaşımı İlçeler arasında yolcularını taşıyor. Kent genelinde özellikle deniz otobüsleri sürati nedeniyle tercih sebebi oluyor. Deniz otobüsleri ve vapurlarda vatandaşlar için her şey düşünülmüş. Kent Kart sistemiyle desteklenen ulaşımda bekleme salonlarının kalitesi, turnikelerin yeni sistemle donatılmasıyla özürlü vatandaşların geçişini kolaylaştırıldı."