Kocaeli'nden kısa kısa

Kocaeli'nden kısa kısa
Kocaeli'nden kısa kısa
KOCAELİ (AA) - Darıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yaptırılan gençlik merkezinin 2 ay sonra hizmete gireceği bildirildi.İlçe Gençlik...

KOCAELİ (AA) - Darıca İlçe Gençlik ve  Spor  Müdürlüğü tarafından yaptırılan gençlik merkezinin 2 ay sonra hizmete gireceği bildirildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, yaptığı açıklamada, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmeleri,  sosyal , kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları amacıyla kurulması planlanan spor merkezinin yaklaşık 2 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi Körfez Caddesi üzerinde kurulan ve geçen şubat ayında temeli atılan gençlik merkezinin kaba inşaatı biten iç bölümlerde çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Tatoğlu, "Sadece sportif aktivitelerle değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Gençlik merkezinde, diksiyon, hızlı okuma, halk oyunları, step, aerobik, plates, bağlama, gitar, ney, keman, İngilizce, resim, el nakışları, tezhip sanatı, ahşap boyama, bilgisayar kullanımı, hızlı klavye kullanımı gibi kursların da yer alacağını kaydeden Tatoğlu,  merkezin toplam maliyetinin 1 milyon 783 bin lira  olduğunu dile getirdi.

-Gebze'de 700 kişiye ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı

Gebze Fatih Devlet Hastanesi tarafından "diyabet ve obezite" konulu halk bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

Gebze Kent Meydanı'ndaki etkinlik kapsamında, şeker ve diyabet konusunda vatandaşlara broşür dağıtıldı, kurulan stantta 700 kişiye ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı. 

Fatih Devlet Hastanesinde görevli diyabet hemşiresi Nesibe Gençer, her yıl bu tür etkinlikler yaptıklarını belirterek, "Diyabet hastası olduğunu bilmeyen kişileri belirleyip, erken tedavileri konusunda onları uyararak, hastaneye yönlendiriyoruz. Halkımızın sağlığına büyük önem veriyoruz" diye konuştu.