Macar iş adamlarından GTO'ya ziyaret

KOCAELİ (AA) - Macar iş adamlarından oluşan heyet, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler'i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çiler, Türkiye ve...

KOCAELİ (AA) - Macar adamlarından oluşan heyet, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler'i ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Çiler,  Türkiye ve Macaristan'ın uzun yıllardır süren dostluk ilişkisinin, ekonomik temellerde daha güçlü bir hale gelmesi için sektörel işbirliklerinin oldukça önemli olduğunu söyledi.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin gelişmesi ve rakamların istenilen seviyelere ulaşmasında sektörlerin güçlü iletişiminin büyük önem taşıdığını vurgulayan Çiler, Macaristan-Türkiye arasındaki işbirliklerinin ilerleyen süreçlerde daha verimli sonuçlar doğuracağını dile getirdi.

Macaristan Györ, Moson, Sopron Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Antal Mihalicz ise ülkede sanayi, gıda, hizmet ve ticaret sektörlerinin en yoğun olduğu bir bölgede yer aldıklarını belirterek makine üretimi, tekstil sanayisi, araç satışı ve üretiminde güçlü bir ülke olduklarını anlattı.

Ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi alanında dünyaca ünlü markaların parça ihtiyacını karşılayan Macar firmalarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, karşılıklı işbirliği fırsatları değerlendirildi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ünlü

  ,

  gıda

  ,

  otomotiv

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  yönetim

  ,

  hizmet