Marmara Depremi'nin 16'ncı yılı

Marmara Depremi'nin 16'ncı yılı
Marmara Depremi'nin 16'ncı yılı
- Kocaeli Valisi Güzeloğlu: - "17 Ağustos Marmara Depremi'nin ardından devletiyle el ele vererek örnek davranış sergileyen Kocaeli halkı, sönen umutları yeniden canlandırmış ve çok kısa sürede toparlanmayı başarmıştır"

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Marmara Depremi'nin ardından devletiyle el ele vererek örnek davranış sergileyen Kocaeli halkının kısa sürede toparlanmayı başardığını bildirdi.

Güzeloğlu, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 16'ncı yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine ve on binlerce kişinin yaralanmasına yol açan depremin en acı felaketlerden biri olduğunu belirtti.

Türkiye 'nin dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunduğunu vurgulayan Güzeloğlu, şunları kaydetti:

"Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamızdır. Kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bütünlük içinde her zaman depreme hazırlıklı olmalıyız. Yaşanan büyük acıdan ders çıkararak, buna uygun hareket etmeliyiz.

17 Ağustos Marmara Depremi'nin ardından devletiyle el ele vererek örnek davranış sergileyen Kocaeli halkı, sönen umutları yeniden canlandırmış ve çok kısa sürede toparlanmayı başarmıştır."

Depremin 16. yılında benzeri acıların yaşanmamasını temenni eden Güzeloğlu, deprem şehitlerini rahmetle anarak, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Türkiye

  ,

  17 Ağustos

  ,

  ağustos

  ,

  zaman

  ,

  ders