Moldovalı Oxana İslamiyet'i seçti

Moldovalı Oxana İslamiyet'i seçti
Moldovalı Oxana İslamiyet'i seçti
- Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir Türk'le evlenmeye karar veren Oxana Rusu, ihtida töreninde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu - Rusu: - "Ben artık bir Müslüman olarak yaşayacağım için çok mutluyum"

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir Türk'le nişanlanan Moldovalı Oxana Rusu, İslamiyet'i seçerek "Sena" ismini aldı.

Gölcüklü Erdem Akın ile evlenmeye karar veren Rusu'nun,  İlçe Müftülüğü'ne Müslümak olmak için başvurması üzerine tören düzenlendi.

İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, müftülükte düzenlenen ihtida töreninde, Rusu'ya İslamiyet hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Kelime-i Şehadet getirerek "Sena" adını alan Rusu'ya ihtida belgesi ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, güzel bir olaya şahitlik ettiklerini belirterek, "Siz şu andan itibaren Müslüman oldunuz. Yeni doğmuş masum tertemiz bir insan oldunuz. Bu günden sonra İslam dinine girdiniz. Bundan sonra İslamiyet'in gereğini yaşayacaksınız. Dinimizde 5 önemli şart vardır. Kelime-i Şehadet getirmek, namaz kılmak, zekat vermek, oruç tutmak ve hacca gitmektir" şeklinde konuştu.

Sena Rusu ise kendi isteğiyle Müslüman olduğunu vurgulayarak, "Müslümanlığı sevdim ve çok beğendiğim bir din olduğu için Müslüman oldum. Bu kesinlikle bir zorlama ve herhangi bir baskı altında gerçekleşmedi. Ben artık bir Müslüman olarak yaşayacağım için çok mutluyum" dedi.