Şampiyon patenciden belediye başkanına ziyaret

KOCAELİ (AA) - Erzurum'da 25-26 Ekim'de düzenlenen Türkiye Buz Pateni Federasyonu Sürat Pateni Teşvik Yarışması'ndan 3 madalyayla dönen 8 yaşındaki...

KOCAELİ (AA) - Erzurum'da 25-26 Ekim'de düzenlenen  Türkiye Buz Pateni Federasyonu Sürat Pateni Teşvik Yarışması'ndan 3 madalyayla dönen 8 yaşındaki Yusuf Yarımbaş, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ı ziyaret etti.

Toltar, ziyarette yaptığı konuşmada, Dilovası'nın buz pateni alanında şampiyon çıkarmasından dolayı büyük gurur duyduğunu belirterek, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını belirtti.

Yusuf'un gösterdiği başarıların diğer çocuklara da örnek olmasını dileyen Toltar, ''Dilovası diğer branşlarda da yeni şampiyonlar çıkaracak ve sporcular inşallah bundan sonra daha çok madalyayla gelecektir'' diye konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor'un 20 sporcuyla katıldığı, 17'si birincilik 40 madalyayla döndüğü yarışmada, Novice C kategorisinde mücadele eden Yusuf Yarımbaş, 500 ve 333 metrelerde birinci, 222 metrede de üçüncülük elde etti.