Türk Kızılayından tekerlekli sandalye desteği

Türk Kızılayından tekerlekli sandalye desteği
Türk Kızılayından tekerlekli sandalye desteği
KOCAELİ (AA) - Türk Kızılayı Karamürsel Şubesi, Yavuz Batuhan ve Cazibe Yener'e tekerlekli sandalye verildi.Dernek Başkanı Yusuf Ziya Alemdar,...

KOCAELİ (AA) - Türk Kızılayı Karamürsel Şubesi, Yavuz Batuhan ve Cazibe Yener'e tekerlekli sandalye verildi.

Dernek Başkanı Yusuf Ziya Alemdar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yardıma muhtaç ailelere ellerinden gelen yardımı yaptıklarını belirterek, 175 ihtiyaç sahibine 250'şer lira verdiklerini söyledi.

İlk ve ortaöğretimde okuyan 72 öğrenciye, aylık 50 lira burs verdiklerini ifade eden Alemdar, şunları söyledi:

"2 hayırsever esnafımızın katkısıyla 10 üniversite öğrencisine, ayda 100 lira burs verilmektedir. 10 aileye öğle ve akşam olmak üzere 44 kişiye aracımızla evlerine götürülmek üzere yemek ve ekmek vermekteyiz. Ayrıca 34 aileye de aşevimizden öğlen ve akşam olmak üzere, 120 kişiye Karamürsel'deki aş evimizde yemek vermekteyiz. Altı evde kalan üniversite okuyan 29 öğrenciye öğle ve akşam yemeklerini veriyoruz."

Alemdar, yardımlar kapsamında 2 bin kişiye 10'ar kilogram toz şeker dağıtıldığını bildirerek, "10 aileye ve evi yanmış kişilere, çamaşır makinesi, buzdolabı, çekyat, halı, perde, televizyon ve diğer ev eşyaları verildi. Son olarak 240 kişiye alışveriş için 80 lira yüklenmiş kartlar dağıtıldı" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Batuhan ve Yener'in yakınlarına tekerlekli sandalyeler teslim edildi.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Akşam

  ,

  Alışveriş

  ,

  lira

  ,

  ekmek

  ,

  perde