Yazar Kaçapor, Karamürsel ilçesini ziyaret etti

Yazar Kaçapor, Karamürsel ilçesini ziyaret etti
Yazar Kaçapor, Karamürsel ilçesini ziyaret etti
KOCAELİ (AA) - Boşnak yazar Prof. Dr. Sait Kaçapor, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Utaş'ı ziyaret etti. Prof. Dr....

KOCAELİ (AA) - Boşnak yazar Prof. Dr. Sait Kaçapor,  Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Utaş'ı ziyaret etti.

 Prof. Dr. Sait Kaçapor, burada yaptığı konuşmada, 3,5 yılda yazdığı "Boşnaklar-Türkiye'nin Sadık Vatandaşları" adlı kitabını anlattı.

Kitapta, Türkiye'de yaşayan Boşnak vatandaşları ele aldığını vurgulayan Kaçapor, şöyle konuştu:

"1878 yılından günümüze kadar olan göçlerinin yanı sıra, hayat hikayelerini, yaşam koşullarını ve başarılarını anlattım. Göçle birlikte gelen ailelerin sosyal yapıları, yaşam tarzları, ekonomik ve yerleştikleri bölgelere alışmalarını, yemek kültürleri gibi konulara da yer verdim. Kitabım, hem Boşnakça hem de Türkçe olmak üzere toplam 2 bin 500 adet basıldı. Sponsor bulmakta sıkıntı yaşıyorum."

Utaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kaçapor'u Türkiye'de yaşayan tüm Boşnaklar adına tebrik ediyorum. Bu başarılı çalışmalarında dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca hocamıza her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Kaçapor, daha sonra Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz'ı da ziyaret etti.