Yeni Akit gazetesi muhabirine saldırı

Yeni Akit gazetesi muhabirine saldırı
Yeni Akit gazetesi muhabirine saldırı
- İHSD Genel Başkanı Akbaş: - "Darp girişiminde buluna malum zihniyeti, insan hakları derneği olarak kınıyoruz. Bu anlayış günümüz Türkiye'sine yakışmıyor. insanlar elbette özgürce soru soracak, eleştirebilecek"

KOCAELİ (AA) -  İnsan Hakları Savunucuları Derneği (İHSD) Genel Başkanı Ali Akbaş, Yeni Akit gazetesi muhabirine gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Akbaş, yaptığı yazılı açıklamada, TÜYAP Kitap  Fuarı'nda, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'ya soru soran Yeni Akit gazetesi muhabiri Mehmet Özmen'in, stantta bulunanlarca darp edilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğunu belirtti.

Özmen'e gerçekleştirilen saldırıyı kınadıklarını vurgulayan Akbaş, "Medyalarında 'düşüncelere ifade özgürlüğü yok' diye sürekli yayın yapan bu grubun, hiç bir hakaret ve şiddet içermeyen, "Cemaat'in Güneydoğu'da HDP'yi desteklediği söyleniyor. Doğru mu?" şeklindeki sorusuna, linç girişiminde bulunulması üzüntü vericidir" ifadesini kullandı.

"Bir soru karşısında bu tahammülsüzlüğü gösterenlerin, 17 Aralık  operasyonu  başarılı olsaydı, halka nasıl davranacaklarının bir kanıtı olmuştur" değerlendirmesinde bulunan Akbaş, belli çevrelerin, hiç bir eleştiri olmadan, her yaptıklarının 'gökten vahiyle yönlendirilmiş' gibi kayıtsız şartsız kabul edilmesini istediklerini öne sürdü.

Akbaş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bırakın eleştirmeyi, konu hakkında halkın aydınlanması için soru soran muhabirlere bile tahammülleri yok. Bu insan hakları ihlalleri, Mehmet Özmen'i asla yolundan döndürmemelidir. Darp girişiminde buluna malum zihniyeti İnsan hakları derneği olarak kınıyoruz. Bu anlayış ve darp girişimi günümüz Türkiye 'sine yakışmıyor, insanlar elbette ki özgürce soru soracak, eleştirebilecek, bu ortama uyum göstermeli ve alışmalısınız. Yeni Akit gazetesinin muhabiri sayın Mehmet Özmen'e, dernek olarak geçmiş olsun diyoruz."