112 çalışanları en çok asılsız ihbarlardan rahatsız

112 çalışanları en çok asılsız ihbarlardan rahatsız
112 çalışanları en çok asılsız ihbarlardan rahatsız
- Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2014 yılı İç Anadolu bölge değerlendirme toplantısı, 15 ilden katılımla Konya'da başladı - Konya İl Sağlık Müdürü Küçükkendirci: "Ucunda bir canın kurtarılmasını sağlayacak kişilerin bulunduğu 112 telefon hattının bir takım duyarsız vatandaşlar tarafından meşgul edilmesini kabul etmek mümkün değildir"

KONYA (AA) - Konya'da gerçekleştirilen Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2014 yılı İç Anadolu bölge değerlendirme toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, "Ucunda bir canın kurtarılmasını sağlayacak kişilerin bulunduğu 112 telefon hattının bir takım duyarsız vatandaşlar tarafından meşgul edilmesini kabul etmek mümkün değildir" dedi.

Küçükkendirci, bir otelde gerçekleştirilen toplantının açılışında, acil sağlık hizmetleriyle ilgili bilgiler aktardı.

İnsan gücü ve çalışma koşulları bakımından sıkıntı yaşamalarına rağmen, ellerindeki mevcut imkanlarla geçen yıl 134 bin vakaya ulaştıklarını ifade eden Küçükkendirci, "2014 yılı Kasım ayı itibariyle de 118 bin vakaya acil sağlık hizmeti sunuldu. Acil sağlık hizmeti bakımından en fazla karayolu ağına sahip ve bir sınırından diğer sınırına 400 kilometrelik uzunluğa sahip Konya'da 83 ambulansımız hizmet vermektedir" dedi.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen asılsız ihbarlara tepki gösteren Küçükkendirci, "Ucunda bir canın kurtarılmasını sağlayacak kişilerin bulunduğu 112 telefon hattının bir takım duyarsız vatandaşlar tarafından meşgul edilmesini kabul etmek mümkün değildir. Her insan, bir gün 112 Acil ambulansına ihtiyacı olabilme ihtimalini düşünerek hareket etmeli ve gerekli hassasiyeti bütün vatandaşlarımız göstermelidir" diye konuştu.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Malik Turkay Esin de iki gün sürecek toplantıda sorunların ve çözüm yollarının konuşulacağını belirtti.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  Daire

  ,

  Telefon

  ,

  hizmet