18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- NEÜ Rektörü Şeker, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şeker, mesajında, zaferin gurur ve hüznü bir arada yaşattığını ifade ederek, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Vatanını ve bayrağını canı pahasına koruyarak şehit veya gazi olan, ismi bugün bilinen veya bilinmeyen tüm kahramanların anısını bugünkü nesillere doğru anlatmanın gayreti içinde olacaklarını belirten Şeker, şunları kaydetti:

"Onlar, onurlu duruşları ve insanüstü mücadeleleriyle hürriyetimizin ve istiklalimizin ölümsüz sembolleri olmuşlardır. Çanakkale Savaşı tarihe silinmez izler bırakmıştır. Milletimizin kaderini derinden etkilemiştir. Bu anlamlı günler, bizlere bugünlere ulaşmak ödenen büyük bedelleri ve ecdadımızın kıymetini bizlere bir kez daha hatırlatmıştır. İnsan yetiştiren bir kurum olarak üniversitemiz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiş, yeni nesillere de öğretmeyi hedeflemiştir. Ayrıca milletimiz de yazılan destanı asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bizler de, tarihiyle övünen nesiller yetiştirerek, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkacak, ülkemizi hak ettiği parlak yarınlara mutlaka taşıyacağız."