19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- Konya, Aksaray ve Karaman'da tören düzenlendi

KONYA (AA) - 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konya, Aksaray ve Karaman'da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Konya Anıt Alanı'ndaki törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gençlik yürüyüşü yapıldı. Daha sonra Kültürpark'a geçilen programda, Ecdada Mektup Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın hem milli mücadelenin silinmez bir hatırası hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Wuşu gösterisi ve halk oyunu gösterileriyle devam eden program, Gençlik Merkezi Müzik Dinletisi gösterisiyle sona erdi.

- Aksaray

Aksaray  Hükümet Meydanı'nda düzenlenen törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından devam eden programda, gençlik merkezinde bulunan öğrenciler tarafından gösteriler yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Alkan, törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919'un milletin doğuş günü olduğunu belirtti.

- Karaman

Karaman'daki törenler kapsamında, Kemal Kaynaş Stadyumu'ndan Cumhuriyet Alanı'na kadar "Gençlik Yürüyüşü" düzenlendi.

Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk büstüne çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Aktekke Kent Meydanı'nda devam eden kutlamalarda öğrenciler gösterilerini sundu.

Halk oyunları gösterilerinin ardından, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.