23 Nİsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nİsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nİsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Konya, Karaman ve Aksaray'da 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

KONYA (AA) - 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konya, Karaman ve Aksaray'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Konya'da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy'un anıta çelenk bırakmasıyla başladı. 

Saygı duruşu, ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi. Daha sonra Konya Valisi Muammer Erol, Özel İdare 100. Yıl İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti. Valilik koltuğuna oturan öğrenci Onur Onat, kendisine bu imkanı veren herkese teşekkür etti. 

Onat, özel kalem müdürüne kendi okulunun daha düzenli hale gelmesi için talimat verdi. Tören, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Mevlana Kültür Merkezi'nde devam etti. 

- Karaman 

Karaman Cumhuriyet Parkı'nda anıta çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar, Yunus Emre Spor Salonu'nda devam etti.

Karaman Valisi Murat Koca, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. 

Şiirlerin okunduğu programda, 23 Nisan Haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim dalında dereceye girenler ödüllendirildi.

Halk oyunları ve müzikal gösteriler kutlamalara renk kattı.  Katılımcılar, alkışlarla gösterilere eşlik etti.

- Aksaray

Aksaray Hükümet Meydanı'nda anıta çelenk sunulmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, 23 Nisan'ın dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olduğunu söyledi.

Geleceğin emaneti olacak çocukların iyi yetişmesi için bugünlerin iyi anlatılması gerektiğini aktaran Kartal, "Tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz" dedi.

Halk oyunları ve gösterilerin sergilenmesiyle sona eren törene, Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.