24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Konya Valisi Erol: - "Öğretmenlerimiz; sevgi ve fedakarlık isteyen ve ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevi icra etmektedirler. İşte bu husus, öğretmenlerimizi dünyanın en zor, ama aynı zamanda en onurlu mesleğinin mensubu yapmaktadır"

KONYA (AA) - Konya Valisi Muammer Erol, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Erol, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihinin, 1981 yılından beri her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade etti.

Her mesleğin saygın ve önemli olduğunu fakat bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlerin ayrı bir önem ve kutsallık taşıdığını belirten Erol, şunları kaydetti:

 "Öğretmenlerimiz; sevgi ve fedakarlık isteyen ve ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevi icra etmektedirler. İşte bu husus, öğretmenlerimizi dünyanın en zor, ama aynı zamanda en onurlu mesleğinin mensubu yapmaktadır. Öğretmenlerimizin insandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge ve fedakar kişiler olduklarını  biliyorum. Günümüzde yaşadığımız tüm olumsuzluklara ve sıkıntılara rağmen onlara güveniyor, yetiştirdikleri yeni nesillerin; bilimsel gelişmelere açık, okuyan ve okuduğunu anlayan, sorumluluk duygusu gelişmiş, insani, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı, geleceğimizin teminatı nesiller olacağına samimiyetle inanıyorum."

Görevini hakkıyla ve layıkıyla yerine getiren öğretmenlerin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini vurgulayan Erol, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.