29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökbel, mesaj yayımladı

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gökbel, mesajında, Cumhuriyetin yıl dönümünü, 92 yıl önce olduğu gibi yine aynı inanç, azim ve bağlılıkla bir kez daha kutlamanın gururu ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Cumhuriyetin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceklerini vurgulayan Gökbel, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimiz ve kazanımları, geçmişimizi aydınlattığı gibi inanıyorum ki geleceğimizi de aydınlatmaya devam edecektir. Bu cennet vatanı inşa etmek için verilen topyekun mücadelenin ardından elde edilen kazanımları, milletçe yaşamak ve yaşatmak en önemli vazifemizdir. Bu duygularla milletimize, mukaddes emaneti bizlere bırakan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız uğruna gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyor, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum."