64. Hükümet'in kurulması

64. Hükümet'in kurulması
64. Hükümet'in kurulması
- KSO Başkanı Kütükcü: - "Sayın Başbakanımız liderliğindeki yeni hükumetin Türkiye'nin kalkınma sürecine ivme katacağına ve ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağına inanıyorum"

KONYA (AA) - Konya Sanayi Odası Başkanı (KSO) Memiş Kütükcü, Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni hükumetin Türkiye'nin kalkınma sürecine ivme katacağına ve Türkiye'yi yeni ufuklara taşıyacağına inandığını belirtti.

Kütükcü, yaptığı yazılı açıklamada, 64. Hükumetin Türkiye için yeni bir fırsat olduğunu bildirdi.

Yeni hükumetin kurulmasıyla iş dünyasının önünün açılacağını, güven ve istikrar algısını güçlendiren yeni bir reform ajandası oluşturacağını İfade eden Kütükcü, "Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere 64. Hükumette görev yapacak tüm bakanlarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca hemşehrimiz Lütfi Elvan'ın yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak olması da bizler için gurur kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

Kütükcü, yeni hükumetle ülkedeki siyasi belirsizliğin tamamen ortadan kalktığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakanımız liderliğindeki yeni hükumetin Türkiye'nin kalkınma sürecine ivme katacağına ve ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağına inanıyorum. Artık önümüzde seçimsiz geçecek bir 4 yıl var. Bu 4 yılda ülkemizi 2023'e taşıyacak adımlar hızla atılmalı, iş dünyasını ve ekonomiyi rahatlatacak kararlar ortak bir sorumlulukla hayata geçirilmelidir."