ABD Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Henick, Konya'da

ABD Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Henick, Konya'da
ABD Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Henick, Konya'da
KONYA (AA) - ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Jonathan Henick, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr....

KONYA (AA) - ABD 'nin Ankara  Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Jonathan Henick, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker'i ziyaret etti.

Henick, Necmettin Erbakan Üniversitesi hakkında bilgi alarak iki ülke arasındaki öğrenci ve öğretim elemanı işbirliğinin daha da artırılmasını istediklerini belirtti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen yaptığı çalışmalar ve aktivitelerle dikkat çektiğini ifade eden Henick, şunları kaydetti:

"Biz de büyükelçilik olarak bu çalışmaları dikkatle takip ediyoruz. Necmettin Erbakan Üniversitesi ile ABD'deki üniversiteler arasında işbirliğinin geliştirilmesi hususunda ne gibi katkılar ve desteklerin olabileceği konusunu değerlendirerek, iki ülke arasında gerek öğrenci ve gerekse de öğretim elemanı işbirliğinin artırılmasını istiyoruz. Ayrıca üniversitenizi tekrar ziyaret ettiğimde bir konferans vermeyi isterim."

Üniversitelerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de, "Necmettin Erbakan Üniversitesi genç bir üniversite olarak akademik ve öğrenci faaliyetleri anlamında ciddi başarılara imza atmıştır. ABD'deki bazı üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı açısından mevcut ilişkilerimiz var. Elbetteki bu ilişkileri artırmak amaçlı yapılacak çalışmaların ve işbirliklerinin devamından memnuniyet duyarız" diye konuştu.