Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun protokolü imzalandı

Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun protokolü imzalandı
Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun protokolü imzalandı
KONYA (AA) - Konya'da hayırsever bir iş adamının arsasını bağışladığı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun protokolü imzalandı.Konya Valiliğinde...

KONYA (AA) - Konya'da hayırsever bir adamının arsasını bağışladığı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun protokolü imzalandı.

Konya Valiliğinde düzenlenen törene Konya Valisi Muammer Erol, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ve iş adamı Osman Büyükkaplan katıldı.

Erol, burada yaptığı açıklamada, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun arsası ile hibe olarak yaptırılacağı için Konya'da ilk olduğunu belirtti.

Hayırsever iş adamı Büyükkaplan'a teşekkür eden Erol, "Yapılacak istasyonun Konyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah Osman Büyükkaplan Bey'e bereketli, hayırlı ve uzun ömürler versin, bu 112 istasyonu hizmet verdikçe biz ismini yaşatacağız, ama yüce Rabbimizin mükafatı daha büyük olacaktır. Allah kendisinden razı olsun" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ise  kamu hizmetlerinde hayırsever desteğinin önemine dikkati çekerek, "Şu an Konya'da 59 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile hizmet vermekteyiz. İstasyonlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız bize gelip 'Destek olmak istiyorum' dediğinde yaşadığımız mutluluğu ifade etmek zor" dedi.

Konuşmaların ardından Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun protokolü Erol, Küçükkendirci ve Büyükkaplan tarafından imzalandı.

Meram ilçesi Lalebahçe Mahallesi'nde bin 100 metrekare arsa üzerinde yapılacak 165 metrekarelik istasyon binası, bir ortak alan, iki oda, mutfak , mescit, depo, tuvalet, banyo ve ambulans garajından oluşacak.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Kamu

  ,

  Mescit

  ,

  Mutfak

  ,

  Arsa

  ,

  ,

  hizmet