AGD Karapınar Şube Başkanı Dilekli, öğretmetmenlere bir araya geldi

AGD Karapınar Şube Başkanı Dilekli, öğretmetmenlere bir araya geldi
AGD Karapınar Şube Başkanı Dilekli, öğretmetmenlere bir araya geldi
KONYA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karapınar Şube Başkanı Emin Dilekli, öğretmenlerle bir araya geldi.Dilekli, dernek binasında düzenlenen...

KONYA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karapınar Şube Başkanı Emin Dilekli, öğretmenlerle bir araya geldi.

Dilekli, dernek binasında düzenlenen programda, gençlerin ahlak ve maneviyatı üzerine yoğunlaştıklarını, kendilerinin de dernek olarak bu yönde çalıştıklarını belirtti.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken Dilekli, toplum olarak ışık saçan bu insanlara her zaman destek olunması gerektiğinin altını çizdi.

Dilekli, öğretmenlerle bir araya gelerek gençlerin daha iyi yetişmeleri için neler yapılabilir sorusuna cevap aradıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Peygamberlerden ve şehitlerden sonra Allah'a en sevimli kul öğretmenlerdir inancıyla her zaman hizmete hazırız. Başarıyı kazanmanın anahtarı öğretmenlerimizin elindedir. Çünkü sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek cevherleri bulup, ortaya çıkartacak ve ülkenin hizmetine sunacak kişiler öğretmenlerdir. O nedenle çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, köklü medeniyetimize sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri hususlarında öğretmen mesleği çok kutsaldır."