AGD, Mekke'nin fethini kutlayacak

AGD, Mekke'nin fethini kutlayacak
AGD, Mekke'nin fethini kutlayacak
KONYA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, 31 Aralık'ta Mekke'nin fethinin 1384. yıl dönümünü...

KONYA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, 31 Aralık'ta Mekke'nin fethinin 1384. yıl dönümünü düzenleyecekleri programla kutlayacaklarını söyledi.

Parlak, gazetecilere yaptığı açıklamada, AGD'nin Mekke'nin fethi programlarını 81 ilde kutladığını söyledi.

Konya'da düzenleyecekleri programın hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Parlak, "Bu yıl ve gelecek yıllarda 31 Aralık akşamını İslamın özüne uygun Mekke'nin fethi kutlamalarıyla; Kur'an, dua, sohbet ve salavatlarla yaşanacak bir güne çevireceğiz" diye konuştu.

Parlak, İslam tarihindeki bu önemli olayı hatırlatmak için bu organizasyonu düzenlediklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Tüm halkımızı 31 Aralık Çarşamba akşamı saat 19.00'da Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezine davet ediyoruz. Kuran ziyafeti, dua, sinevizyon gösterileri, Mehteran Konseri ve ezgileriyle sanatçı Ammar Acarlıoğlu ve Yusuf Karaburç olacaktır. Ayrıca 20 Aralık'ta yapılan Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilecektir. Programımızda, katılan misafirler arasında Umre çekilişi yapılacaktır."