AK PARİ Konya Milletvekili Kabakcı:

AK PARİ Konya Milletvekili Kabakcı:
AK PARİ Konya Milletvekili Kabakcı:
- "2015'te yeni Anayasa'yı yapmak istiyoruz"

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 2015'te yeni anayasayı yapmak istediklerini söyledi.

Kabakcı, yaptığı açıklamada, eni Türkiye 'nin inşası adına, milletin ve ülkenin önünü açacak yepyeni bir Anayasa'ya ihtiyaç olduğu her kesim tarafından bilindiğini belirtti.

2015 seçimlerinde de halkın, ülkenin önünde duran, gelişmesini engelleyen muhalefeti ve onun uzantılarını bir kez daha cezalandıracağını,  AK Parti 'ye yeni Anayasa yapma noktasında gerekli olan sayısal çoğunluğu vereceğine inandığını ifade eden Kabakcı, şunları kaydetti:

"Eski Türkiye'ye dair ne varsa onları bir tarafa bırakıp, yeni Türkiye'nin inşası için yapılması gerekenleri yapma gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda en önemli konu olan çözüm sürecinden de asla taviz vermedik ve bundan sonra da vermeyeceğiz. 2015'te yeni Anayasa'yı yapmak istiyoruz. Bilindiği üzere Uzlaşma Komisyonun 60 maddede uzlaşma sağlamasına rağmen, muhalefetin sözünde durmaması üzerine bunları çıkaramadık. Milletimizde her iki seçimde, bu davranışlarını sandıkta cezalandırdı."

Kabakcı,bugüne kadar AK Parti iktidarının her alanda yaptığı atılımların ve bunun üzerine çok daha yenilerinin eklenmesi için yeni Anayasa'yı önemsediklerini dile getirerek, "Milletimiz 2015 seçimlerinde de millet adına proje üretmeyen, milletin dertleri ile dertlenmeyen, milletin sorunlarının çözümü noktasında adım atmayan muhalefeti cezalandıracak ve AK Parti'ye, yeni Anayasa yapma noktasında gerekli olan sayısal çoğunluğu verecektir" dedi.

Kabakcı, Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına ilişkin de "Son günlerde dünya da ve özellikle ülkemizde Peygamber efendimizin karikatürlerini yayınlayarak inançlarımıza değerlerimize karşı saygısızlaşan ve bu suretle infial oluşturan kesimin ne yapmayı hedefledikleri hepimizin malumudur. Kimsenin bu surette sınırsız bir özgürlüğü yoktur herkes bu değerlere saygı duymak zorundadır" ifadelerini kullandı.