AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
- "Bu ülkede Yüksek Askeri Şura'da, başbakan nerede otururdu? Masanın kenarına iliştirilmiş yerde otururdu. AK Parti 9 seçim kazandı. Sandıkları patlattınız. Recep Tayyip Erdoğan hiçbir oyunuza ihanet etmedi. Bugün Yüksek Askeri Şura'da ülkenin başbakanı masanın başında oturuyor" - "Biz de çok oluyoruz. Sen git Konya'ya Mavi Tünel'le su getir. Dün Sayın Başbakanımız ile milli uçağımızın projesini bütün dünyaya duyurduk. Daha dün Yüksekova'da havalimanı açtık. MHP'lilere, milliyetçilere söylüyorum. Siz Hakkari'ye gidemezken, siz Diyarbakır'a gidemezken, biz oralara havalimanı yapıyoruz. Biz oraya ay yıldızlı bayrağımızı asıyoruz"

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, geçmişte Yüksek Askeri Şura'da, başbakanın "masanın kenarına iliştirilmiş yerde" oturduğunu belirterek, "AK Parti 9 seçim kazandı. Sandıkları patlattınız. Recep Tayyip Erdoğan hiçbir oyunuza ihanet etmedi. Bugün Yüksek Askeri Şura'da ülkenin başbakanı masanın başında oturuyor" dedi.

Soylu, partisinin Seydişehir ilçe teşkilatınca Kızılay Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti'nin 13 yıldır ülke için yaptıklarını ne Kılıçdaroğlu ne Bahçeli ne "Paralel Yapı" ne de Aydın Doğan'ın duyduğunu söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'de büyük bir devrim gerçekleştirdiğini belirten Soylu, 13 yılda Türkiye'nin ekonomik açıklarının ortadan kaldırıldığını, IMF'ye 23,5 milyar dolar borcun kapatıldığını, hatta borç verilecek duruma gelindiğini ifade etti. Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte buna dayanamıyorlar. Bakın bugün Halk Bankası, Ziraat Bankası kar ediyor. Esnafımıza yüzde 4, yüzde 5 kredi veriyor. O gün nasıldı biliyor musunuz? 28 Şubat'ı desteklemek adına Halk Bankasından, Ziraat Bankasından, Emlak Bankasından kredi aldılar, bu kredileri ödemediler. Onu biz hortum diye ödüyoruz. O gün AK Parti yoktu. Bu milletin sırtına, çalışanların sırtına, insanlarımızın sırtına 45,5 milyar doları bindirdiler. Onu da AK Parti kapattı. Onun ötesinde bu ülkede dünün Başbakanı Ecevit, emekli, memur maaşlarını ödeyebilmek için IMF'ye gitti, 500 milyon dolar kredi istedi ama IMF elinin tersiyle itti. Nemalardan, eğitime katkı payından, deprem vergisinden toplanan paralarla emekli ve memur maaşlarını veren bir Türkiye vardı. AK Parti, onu kapattı."

Partisinin, ekonomik açıkların yanında demokrasi açığını da kapattığına işaret eden Soylu, "Bu ülkede Yüksek Askeri Şura'da, başbakan nerede otururdu? Masanın kenarına iliştirilmiş yerde otururdu. AK Parti 9 seçim kazandı. Sandıkları patlattınız. Recep Tayyip Erdoğan hiçbir oyunuza ihanet etmedi. Bugün Yüksek Askeri Şura'da ülkenin başbakanı masanın başında oturuyor" diye konuştu.

Soylu, başı örtülü ya da açık herkesin avukatlık, öğretmenlik, doktorluk yapabildiğini, Meclis'te milleti temsil edebildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"28 Şubat krizini getirmişlerdi. Orada çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim öğretmeyi yasaklamışlardı. Bu bir demokrasi, insan hakları açığıydı. Bugün 'Niye liselerde Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı okunuyor' diye sinirleniyorlar, çıldırıyorlar, kıskanıyorlar, patlıyorlar, çatlıyorlar. İster çatlasınlar, ister patlasınlar, işte halk, AK Parti'ye, yeni Türkiye'ye destek veriyor.

Biz de çok oluyoruz. Sen git dünyanın en büyük üçüncü barajını yap. Sen git dünyanın en büyük tünellerinden bir tanesini yap. Biz de çok oluyoruz. Sen git Konya'ya Mavi Tünel ile su getir. Dün Sayın Başbakanımız ile milli uçağımızın projesini bütün dünyaya duyurduk. Daha dün Yüksekova'da havalimanı açtık. MHP 'lilere, milliyetçilere söylüyorum. Siz Hakkari'ye gidemezken, siz Diyarbakır'a gidemezken, biz oralara havalimanı yapıyoruz. Biz oraya ay yıldızlı bayrağımızı asıyoruz."