AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi

AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi
AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi
KONYA (AA) - AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde, mevcut Başkan Ali Erten güven tazeledi.Ilgın Belediyesi Kültür Sarayı'nda...

KONYA (AA) - AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde, mevcut Başkan Ali Erten güven tazeledi.

Ilgın Belediyesi Kültür Sarayı'nda düzenlenen, divan başkanlığını AK Parti  Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı'nın yaptığı kongrede, Ilgın İlçe Başkanı Ali Erten açılış konuşması gerçekleştirdi. Erten, 5. olağan kongresinin Türkiye , Konya ve Ilgın'a hayırlı olmasını diledi.

Verilen görevi en iyi şekilde yaparak bugüne geldiklerini belirten Erten, "Bu süreçte Ilgın'da tarih yazarak tarihinde ilk defa, ikinci dönem olarak aynı partiden Belediye Başkanını yüzde 48 oy oranıyla seçtik. Beni ve arkadaşlarımı bu göreve layık görmeniz bizleri onurlandırmıştır. Bu süreçte geçmişte görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yeni yönetimimize de hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise Ilgın'ın Şeker Fabrikası, kaplıcası, tarım ve hayvancılığıyla büyüyen bir ilçe olduğunu ifade etti. AK Parti iktidarında Ilgın'da birçok hizmet yaptıklarını dile getiren Türkmenoğlu, yapmaya da devam edeceklerini vurguladı.  

Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde Erten, delegelerin tamamının oylarını alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Kongreye, AK Parti MKYK Üyesi Veli Tolu, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Mustafa Baloğlu, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Kabakcı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.