AK Parti Konya Milletvekili Akış:

AK Parti Konya Milletvekili Akış:
AK Parti Konya Milletvekili Akış:
- "Şu an yivli av tüfeği üretiminin önünde engel yok. Top, sektörde. Sektör bu yatırımı yaparak inşallah işin bu alanına da girecek"

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, "Şu an yivli av tüfeği üretiminin önünde engel yok. Top, sektörde. Ssektör bu yatırımı yaparak inşallah işin bu alanına da girecek" dedi.

Akış, Beyşehir'de bir otelde gazetecilerle verdiği kahvaltıda bir araya gelerek, ilçede üretimde söz sahibi olan silah ve mermer sanayisini kuvvetlendirmek istediklerini söyledi.

Silah sanayisi ile ilgili sektörün yüzünü güldürecek gelişmeler olduğunu akataran Akış, "Biz o müsadeyi aldık. Şu an yivli av tüfeği üretiminin önünde engel yok. Top, sektörde. Sektör bu yatırımı yaparak inşallah işin bu alanına da girecek" dedi.

Akış, Beyşehir'in dünyadaki yivsiz av tüfeğinin yüzde 83'ünü veren bir yer olduğuna işaret ederek, bölgenin silah sanayi ve tesis anlamında çok büyük bir işletme konumunda olduğunu aktardı.

Konya-Beyşehir karayolundaki çalışmaların sürdüğüne işaret eden Akış, hedeflerinin seçimden önce taahhüt ettikleri kilometreye ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Kamuoyunda Gembos yolu olarak bilinen yeni  Konya-Beyşehir- Antalya karayolu yapımı konusunda ise Konya'yı ilgilendiren kısımda 4 kilometrelik bir bölümün kaldığını, bunu da halledeceklerini aktaran Akış, yolun Antalya bölümünde ise tünel çalışmalarının sürdüğünü söyledi.