AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Tüfekci, Seydişehir'de

AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Tüfekci, Seydişehir'de
AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Tüfekci, Seydişehir'de
KONYA (AA) - AK Parti Konya milletvekilleri İlhan Yerlikaya ve Harun Tüfekci, Seydişehir ilçesinde mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla...

KONYA (AA) - AK Parti Konya milletvekilleri İlhan Yerlikaya ve Harun Tüfekci, Seydişehir ilçesinde mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştü.

Yerlikaya ve Tüfekci, AK Parti İl Teşkilatının görevlendirmeleri doğrultusunda Seydişehir ilçesini ziyaret etti. Ziyarete, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer, AK Parti Seydişehir İlçe Koordinatörü Uğur Erdoğan ve Meclis üyeleri katıldı.

Büyükşehir yasasıyla köy hüviyetinden mahalle statüsüne geçen, yerleşim birimlerini ziyaret eden Yerlikaya ve Tüfekci, vatandaşlarını istek ve taleplerini dinledi.

Tüfekci, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, 3 dönem kuralına göre kendisinin son dönemi olduğunu, önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını bildirdi.

Bundan sonraki süreçte Avrupa'da partisinin seçim koordinasyon merkezi başkanlığını yürüteceğini ifade eden Tüfekci, bundan sonra seçim çalışmaları için ağırlıklı olarak Avrupa'da bulunacağını belirtti.

Yerlikaya ise Meclis'te oturum olmadığı günlerde seçim bölgesine gelerek, gezi ve ziyaretler gerçekleştirip, halkın sorunlarıyla ilgilendiklerini aktardı.

Geçen hafta ve bu hafta Çumra, Ilgın, Kadınhanı ve Doğanhisar ilçeleri ile Ereğli ilçesini ziyaret ettiklerini anlatan Yerlikaya, "Biz muhalefet partileri gibi değiliz, sürekli halkın arasındayız. Vatandaşlarımız sevincine ortak oluyoruz, acılarını paylaşıyoruz, sorunlarını, istek ve taleplerini dinleyip çözüm bulmaya çalışıyoruz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise tavlada zar atıyor. Bu kafayla giderse, vatandaşlarla bir araya gelip projelerini anlatmazsa halk da ona zor oy atar" dedi.

İç Güvenlik Paketi'yle ilgili de konuşan Yerlikaya, Meclis'te "İç Güvenlik Paketinin" bu hafta görüşülmeye başlanacağını dile getirdi.

Paket içinde yer alan konularla ilgili muhalefetin de şikayetçi olduğunu ancak yasa hazırlanınca buna karşı çıktıklarını anlatan Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Halbuki bu paket ile Gezi ve Kobani olaylarında insanların malına ve canına zarar veren insanlara karşı yaptırım gücü getirmeye çalışıyoruz. Bu pakette olanların hepsi Avrupa'da olan yasalar. Buna rağmen muhalefet partilerinin hepsi karşı çıkıyor. Fakat, halkımızın mal ve can güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu nedenle bu yasayı inşallah çıkaracağız."