AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Zorlu Ereğli'de

AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Zorlu Ereğli'de
AK Parti Konya milletvekilleri Yerlikaya ve Zorlu Ereğli'de
KONYA (AA) - AK Parti Konya milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli'de vatandaşların sorunlarını dinledi.Yerlikaya...

KONYA (AA) - AK Parti Konya milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli'de vatandaşların sorunlarını dinledi.

Yerlikaya ve Zorlu,  AK Parti İl Teşkilatının görevlendirmeleri doğrultusunda Ereğli ilçesini ziyaret etti. Ziyarete, AK Parti Konya İl Teşkilatı Ereğli İlçe Koordinatörü Seyit Ali Tekeli, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun, Meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve partililer de eşlik etti.

Yerlikaya ve Zorlu, Büyükşehir yasasıyla köy hüviyetinden mahalle statüsüne geçen, 10 yerleşim birimini ziyaret ederek, vatandaşlarını sorun ve sıkıntılarını dinledi. Yerlikaya ve Zorlu, vatandaşların istek ve taleplerini dinleyerek, çözüme kavuşturulabilmesi için not aldı.

Zorlu, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, ilçeye getirilen hizmetleri anlattı. Ereğli için büyük önem taşıyan kapalı sulama sistemi ile ilgili imzalanan protokolden bahseden Zorlu, projenin tamamlanmasıyla, Ereğli'nin tarım ve ziraatına büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Yerlikaya ise ABD'nin Kuzey Caroline eyaletinde 3 Müslüman gencin öldürülmesini kınadı.

Fransa'daki terör saldırısında tüm dünyanın ayağa kalktığını ancak aynı hassasiyetin bir Müslüman öldüğünde gösterilmediğini ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Paris'te 17 kişinin öldürülmesiyle tüm dünya ayağa kalktı, her ülke bu saldırılara tepki gösterdi. Ancak ABD'de 3 Müslüman öldürüldüğünde kimse sesini çıkarmadı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın tepki göstermesiyle, ABD Başkanı Barack Obama olayla ilgili açıklama yaptı. Günümüzde, 'İslamafobia' adıyla anılan ve anlamlandırılan bir İslam düşmanlığı sözkonusudur. Bu bir insanlık suçudur."