AK Parti Konya Milletvekilli Zorlu, Ereğli'de

AK Parti Konya Milletvekilli Zorlu, Ereğli'de
AK Parti Konya Milletvekilli Zorlu, Ereğli'de
KONYA  (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, memleketi Ereğli ilçesinde sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek yatırımları...

KONYA  (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, memleketi Ereğli ilçesinde sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek yatırımları değerlendirdi.

Toplantıya, Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Eğitim anlamında ilçeye 40 milyon liralık yatırımın geldiğini ifade eden Zorlu, slayt gösterileri eşliğinde yapılan okul binalarını gösterdi.

2015 yılı içerisinde yapılacak olan hizmetler noktasında da bilgi veren Cem Zorlu, Ereğli'ye gençlik merkezi, spor salonu, açık ve kapalı cezaevi, devlet hastanesi, alt geçitler ve yeni yollar yapılacağını belirtti. 2017 yılı içerisinde Yüksek Hızlı Tren'in de Ereğliye geleceğini söyleyen Zorlu, yeni bir gar binası yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Ereğli'ye dört yılda toplam yatırım miktarının 3 milyar 60 milyon 173 bin lira olduğunu anlatan Zorlu, yatırımların Ereğli'ye gelmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.