Akşehir Belediyesi'nden kitap desteği

Akşehir Belediyesi'nden kitap desteği
Akşehir Belediyesi'nden kitap desteği
- Akşehir Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 30 bin liralık kitap bağışlandı

KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, "Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" projesi kapsamında 30 bin liralık kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışladı.

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Center Yayınevi'nin de destek verdiği kitap bağışı münasebetiyle Akşehir Kültür Merkezinde tören düzenlendi.

Kaymakam Yalçın Sezgin, törende yaptığı konuşmada Kaymakamlık olarak da önümüzdeki günlerde kitap dağıtımı yapılacağını söyledi.

Sezgin, "Bizim verdiğimiz kitaplar belki hepinize ulaşamayacak ama bu kitapları okuyup başka arkadaşınıza verir, arkadaşınızdan da okuduğu kitapları alırsanız, yani bir kitap değişimini de aranızda gerçekleştirirsiniz" diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da her alanda başarılı olmak için kitap okumanın önemli olduğunu vurguladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenlerin desteği ile başlayan projeye belediye olarak destek vermeye devam edeceklerini belirten Akkaya, şunları kaydetti:

"Geçen hafta Ticaret ve Sanayi Odamız, 15 bin liralık kitap desteği sağlamıştı. Bugün biz de Akşehir Belediyesi olarak 30 bin liralık kitap desteğinde bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde Kaymakamlığımız da kitap desteğinde bulunacak. Yeter ki siz kitap okuyun."

Konuşmaların ardından, protokoldekiler tarafından kitaplar okul idarecilerine teslim edildi.

Törene; İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Garnizon Komutanı Albay Erdal Canol, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşcan, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Projenin, ilkokul, ortaokul ve liseler arasında ödüllü kitap okuma yarışması, Kitap Kumbarası, kitap fuarları ve okullarda yazarlarla öğrencilerin buluşturulması ile devam edeceği belirtildi. Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, minibook, tablet ve zeka oyunlarının hediye edileceği bildirildi.